Italijanska firma Toskana formađi zainteresovana je za otkup sirovog ovčijeg mleka sa Peštera i spremna je da za litar plati 0,8 evra, kažu predstavnici firme.
Predstavnik firme Toskana formađi Mario Ruso rekao je da je u Italiji velika potražnja za ovčijim mlekom i sirom i da oni žele da od pešterskih proizvođača otkupljuju 12,5 tona sirovog mleka dnevno.
“Spremni smo da otkupljujemo čak i celokupnu proizvodnju mleka zato što su ovdašnja proizvodnja mleka i uzgoj ovaca zasnovani na prirodnim ispašama, što je danas retkost. Mislim da bismo trebali da sačuvamo taj način proizvodnje, koji je priznat u Evropi”, rekao je Ruso.
On je dodao i da će Toskana formađi raditi na povećanju stočnog fonda na Pešteri, ukoliko bude postignut dogovor o otkupu mleka.
Sjenički proizvođači mleka zainteresovani su za taj posao, ali ističu da bi loša putna infrastruktura i manjak ovaca, mogli da otežaju isporuku željenu količinu mleka i ugroze sklapanje posla.
Beta


