Farmeri udruženi u Centralnu asocijaciju proizvođača mleka Vojvodine, pokrenuli su inicijativu za osnivanje prve specijalizovane stočarske zadruge čiji je cilj, kako se moglo čuti na osnivačkoj skupštini održanoj u Subotici, bolje poslovanje proizvođača mleka i zajedničko zastupanje interesa pred nadležnim institucijama.
Nekorektan odnos pojedinih prerađivača prema farmerima, česte korekcije cena, obustave otkupa sirovine ali i, kako kažu proizvođači, i izostanaak adekvatnije podrške države mlečnom sektoru, bili su motivi da se pokrene inicijativa za osnivanje specijalizovane stočarske zadruge.
Preko zadruge farmeri će moći da ostvare brojne pogodnosti u vezi sa nabavkom inputa i korišćenja veterinarskih usluga. U planu je i izgranja sopstvenih prerađivačkih kapaciteta što bi omogućilo farmerima sa sai odlučuju o sudbini svog proizvoda, što sada nije slučaj.


