U organizaciji Razvojne agencije Srbije i Privredne komore Srbije, 22 srpska proizvođača prehrambenih proizvoda nastupiće na sajmu prehrambene industrije “Angua 2017”, koji se od 7. do 11. oktobra 2017. godine održava u Kelnu, u Nemačkoj
Srpske prehrambene kompanije će na ovoj manifestaciji predstaviti svoje proizvodne programe na dva nacionalna štanda Srbije: u paviljonu gotovih proizvoda “Fine Food” površine i u paviljonu zamrnutih proizvoda “Frozen Food”.
Kako je saopšteno iz RAS-a, predstaviće se kompanije “Pionir”, “Basket”, “Zdravo Organic”, “ITN Group”, “Yumis”, “Bilje Borča”, “Jugprom”, “Agranela”, “Sicoberry”, “PIK Bečej”, “Ishrana”, “Master Fruits”, “Planter”, “Jaffa”, “PFI Groser”, “Laki”, “All Berries”, “Voćar”, “Hibrid”, “Interfood 60”, “ACO Drying” i “Mirax Agrar”.
Nastup na međunarodnom sajmu omogućava izlagačima da predstave svoje proizvode i plasiraju ih na nova tržišta, kao i da pospeše postojeće i steknu nove poslovne kontakte.
“Angua” je jedan od najvećih međunarodnih sajmova iz oblasti prehrambene industrije na svetu, koji se svake druge godine održava u Kelnu. Na ovom sajmu je 2015. godine učestvovalo preko 7.000 izlagača iz 108 zemalja, a štandove je obišlo više od 160.000 stručnih posetilaca iz 192 zemlje.
agronews


