Uvezeno meso bezbedno ili otpad?
U 2014. godini u Srbiju je uvezeno 35.000 tona, kako ga nadležni nazivaju, mesa treće kategorije. Iz Udruženja potrošača tvrde da se radi o otpadnom mesu.
U 2014. godini u Srbiju je uvezeno 35.000 tona, kako ga nadležni nazivaju, mesa treće kategorije. Iz Udruženja potrošača tvrde da se radi o otpadnom mesu.
Kako se navodi, klanica je otkrivena juče tokom službene kontrole po anonimnoj prijavi da se “svakodnevno vrši klanje i obrada uginule stoke”
Odbor za poljoprivredu traži smene u Upravi za veterinu. Rističević: Za ograničeni izvoz u Rusiju nisu krivi mesari
U kafilerijama u Srbiji do sada je, na neškodljiv način, uništeno oko 200 tona leševa uginulih životinja, od čega u kafileriji u Inđiji 169 tona, uverila se ekipa Tanjuga koja se nalazi na terenu sa načelnicom veterinarske inspekcije Sanjom Čelebićanin i ministarkom poljoprivrede Snežanom Bogosavljević-Bošković.
Veterinarska inspekcija nije kontrolisala kvalitet mesa za koje se pretpostavlja da je meso uginulih životinja, zato što je u pitanju ilegalan promet u nelegalnom objektu, rekla je danas načelnica veterinarske inspekcije Sanja Čelebićanin. Hrana koja se nalazi u prometu u Srbiji zdravstveno je bezbedna, izjavio je ministar poljoprivrede Dragan Glamočić i najavio da će po formiranju nove vlade doći do promene zakonske regulative na tom planu.
© 2026 · www.agronews.rs
- WORDPRESS veb lokacija sa Sebastian Paulke -
