Ministarstvo poljoprivrede saopštilo je danas da je uspešno završena obrada više od 90 odsto administrativno urednih zahteva podnetih po Javnom pozivu za dodelu podsticaja za korišćenje sertifikovanog semena
Kako navode, sva rešenja su već upućena korisnicima putem portala eUprava.
Poljoprivrednici se pozivaju da redovno proveravaju svoje eSanduče na ovom portalu i preuzmu doneta rešenja. Nakon prihvatanja, ukoliko su saglasni sa sadržajem, potrebno je da se odreknu prava na žalbu preko portala ePodsticaji. Time rešenja postaju pravosnažna i izvršna, čime se omogućava brza i efikasna isplata podsticaja na račun koji je prijavljen u Registru poljoprivrednih gazdinstava (RPG).
Ministarstvo poljoprivrede ističe da se postupak odvija u skladu sa planiranim rokovima, a isplata sredstava za sertifikovano seme već je u toku za korisnike koji su završili sve korake.


